UX дизайн – це більш комплексний підхід до взаємодії користувача з візуальною складовою, причому не тільки на сторінці веб-сайту, але і на всьому сайті, в додатку або програмі. При бажанні можна освоїти ази UX/UI самостійно — за інформацією з відкритих джерел. Але з курсами справа піде швидше, а знання будуть глибшими. До того ж, ви відразу отримаєте надважливу практику, яка не лише допоможе закріпити теорію, а й стане вашими першими наробітками для портфоліо.
Із розвитком цифрової індустрії знадобились більш вузькопрофільні фахівці. Веб-дизайнери затребувані і зараз, вони займаються проєктуванням загальної структури веб-ресурсів, виконують функції графічного дизайнера та причетні до процесу верстки. Але не проводять такий глибокий аналіз як UX/UI-фахівці. Така людина допомагатиме команді малювати іконки, робити частини макета. А от на мідл-позиції потрібно вже робити це самому, дбати про реалізацію свого макета з технічного боку, продумувати, як він працюватиме на різних пристроях та ОС. Там десь тихо сидить Майстер Йода, створює дизайн-систему, впорядковує всі речі, може надати естімейт проєкту за декілька хвилин та аргументувати замовнику будь-яке рішення.
А коли перейшов на UI/UX, точно знав, що верстальник зможе реалізувати, а що — ні. Ти не можеш придумати безліч кнопок різної форми в хаотичних місцях, якщо https://wizardsdev.com/vacancy/ux-ui-designer/ це в результаті не буде працювати. UI/UX-дизайнер повинен знати всі обмеження ігрового рушія. Зарплата спеціаліста UX/UI залежить від різних критеріїв.
Наконец, пара книг Дона Нормана, ставших классическими:
Диплом і сертифікат програма не передбачає, але адміністратори на запит можуть надіслати підтвердження проходження курсу. Зібрали 7 навчальних програм, які доступні з будь-якої точки світу. Ви знайдете курси від фахівців з досвідом 10+ років, від спеціалістів Стенфордського університету й тренінги від творців Apple.
Якщо є бажання змінити те, що вас оточує, на краще, воно й буде найліпшим мотиватором і вчителем. Воно, а не курси, де обіцяють за місяць дати професію. Професію можна опанувати лише за кілька років практики».
Вебсайт Alaska Pete’s
Крім того, очікується розвиток доповненої та змішаної реальності та поява різних сервіс-роботів. До них також виникне необхідність створювати інтерфейси та розробляти сценарії комунікації з користувачами. Можна сказати, що той, хто працює з UX, відповідає за функціональні можливості, а той, хто з UI – за візуальну складову. Таким чином, UX/UI дизайнер – це універсальний спеціаліст, основне завдання якого – домогтися поєднання зручності використання та естетичності. «Оскільки зараз швидкими темпами розвивається АІ, суто UI арт буде потерпати — нейромережа за три хвилини робить те, що трейні готує місяць.
Навіть якщо він п’ять років працював у гарній компанії, але останні півтора року нічого не робив — його знання не назвеш актуальними. UI/UX-дизайн — це професія, в якій не можна зупинятись, треба постійно розвиватись і всім, хто хоче опанувати цю професію, рекомендую тримати руку на пульсі та не втрачати свій час. Перше, чим можна зацікавити потенційного роботодавця — не освіта чи вказаний послужний список hard skills, хоча це, безсумнівно, великий плюс. Найголовніше в кейсі з UX/UI-дизайну для новачка — продемонструвати процес. Те, як ви підходили до задачі, на основі чого досліджували цільову аудиторію та які інсайти отримали.
теорії
Але з точки зору тієї самої ергономіки цифри у шрифті, яким написано «2022» — це дно. Тих, хто придумав такий шрифт — посадити за радар ППО, на якому всі цифри будуть відображатися цим шрифтом, и примусити відчергувати зміну. Схема керування в дизайні, тобто саме розташування кнопок на екрані. Зворотний зв’язок — анімації, підстрибування кнопочок, вібрації.
Надихайтеся проєктами на A, Behance, Dribbble, Httpster, One Page Love, колекціями на UI Movementта Pttrns. Читайте англійською світове медіа з веброзробки Smashing.Magazine, а українською — журнал Telegraf.design. Також я б окремо виділив уміння самостійно навчатися, бажання і готовність постійно стикатись із новим, розвиватись, мислити актуально і інколи нестандартно. Палітра кольорів,
шрифти,
зображення,
кнопки,
іконки,
анімація,
меню,
слайдери,
сітки і їх види,
форми та їх компоненти,
розташування об’єктів. Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини. Важливим є вміння підлаштовуватись під смаки клієнта та максимально швидко вирішувати різні завдання.
Починайте вже зараз
Розробляє дизайн вебзастосунків, програм, сервісів, а також логотипи, банери та іншу графіку. Настя любить допомагати студентам, щоб вони знаходили роботу мрії (а потім запрошували до себе в гості на Мальдіви). Команда дослідила конкурентів, провела інтерв’ю з користувачами, прописала юзер флоу.
- Потрібно правильно розставити всі елементи, щоб гравцеві було зручно та приємно взаємодіяти з грою.
- На цьому етапі ви тренуєтеся й прикидається яким ви хочете зробити ваше особисте портфоліо.
- Так, у Швейцарії фахівець у цій галузі заробляє на місяць $8 660, у Великій Британії – $6 600, в Ірландії – $5 660, у Німеччині – $5 400.
- Разом з цим зростає попит на дизайнерів, які створюють інтерфейси для цих сервісів.
- Перше, чим потрібно зайнятись UI/UX дизайнеру — напрацювати портфоліо.
- Розвінчаємо поширені міфи про дизайнерів, з’ясуємо різницю між сайтом, вебзастосунком і мобільним застосунком.
Але в логіку нейромережі поки що не вміють, тому UX-спеціалісти будуть ще довго потрібні, професія буде в топі, бо вона більше орієнтована на взаємодію з юзером, психологію». Здобувати знання можна не лише на платних програмах. Забирайте найліпші курси з UX- та UI-дизайну, які допоможуть освоїти базу та https://wizardsdev.com/ лайфгаки від досвідчених фахівців. Окремий блок присвячено особистому бренду й створенню портфоліо. У програму також входять 140 годин IT-англійської та 6 годин кар’єрного консультування. Упродовж курсу студенти готують кілька проєктів для портфоліо, а як фінальну роботу розробляють і презентують сайт.
Дизайн і досвід користувачів не відповідають сподіванням. Також UI/UX-дизайнер має вміти працюувати у міцній зв’язці з геймдизайнером. Часто, якщо ти гарний UX-ер, то з геймдизайнером ви говорите про інтерфейси однією мовою. В шутерах, як от Battlefield, чи Call of Duty UI/UX-дизайнери працювали над тим, аби інтерфейс не впадав в око та не відволікав гравця від бою. Якщо взяти горрори, то в них інтерфейс має максимально грати з емоціями, занурюючи в атмосферу саспенсу.
Вона несе головний посил – ви не повинні змушувати користувача думати про те, що йому потрібно зробити на сторінці, сайті або в додатку. Вони написані вони на англійській мові, але цілком можливо знайти переклад. І звичайно ж, шукайте актуальні статті по темі, читайте тематичні форуми та обговорення, збирайте Лайфхак. Але потрібно на 99% бути впевненим у тому, що можна і не можна реалізувати на рушії. Коли я працював у вебі, то першим ділом вчив верстку.